O projektu

O projektu

Stránky MůjPlat.cz z rodiny serverů iDNES.cz slouží k mezinárodnímu srovnávání platů a platových podmínek. Tato nezisková iniciativa je součástí mezinárodního projektu WageIndicator a v ČR ho provozuje institut pro výzkum práce CELSI.  Nabízí tak uchazečům, zaměstnavatelům a dalším volně k dispozici řadu nových, zcela ojedinělých nástrojů:

 • PlatoMetr: na základě statistických analýz poskytuje PlatoMetr možnost ověřit si, zda jste v práci dostatečně ohodnoceni. A to ne jen podle povolání nebo regionu, ale i věku, délky praxe, vzdělání a jiných charakteristik. 

 • Dotazník: když se zapojíte do průzkumu platu přispějete k upřesnění výsledků při srovnávání platů v PlatoMetru.

 • Test důstojné práce: porovnejte vaši pracovní situaci s mezinárodními pracovněprávními standardy a standardy platnými v České republice.

 • Platy VIP osobností: přinášíme vám databázi platů světových politiků, businessmanů, sportovců a VIP osob ze světa showbusinessu. Připravujeme zařazení českých prominentů do databázy. 

 • Můj poradce: cílem poradce je přinést vám aktuální informace týkající se platů a pracovních podmínek nejen z české legislativy, ale i z praxe.

 • Moje kariéra: tipy a triky pro úspěšní kariéru.

 • Grafy a statistiky: sekce přináší grafické a statistické zpracování údajů/dat získaných z vyplněných dotazníků

Nástroje na stránce budeme nepřetržitě rozšiřovat a vylepšovat. Podobní nástroje v rámci mezinárodného projektu WageIndicator naleznete již ve 60-ti zemích světa. - více na Wageindicator.org.

Měsíční minimální mzda

 

O našem týmu

Národním koordinátorem projektu MůjPlat.cz pro ČR je
CELSI - Středoevropský institut pro výzkum práce
Zvolenská 29
821 09  Bratislava
Slovenská republika

Tel.: +421 907 225 593
Fax: +421 2 3301 6066

 

Kontakt: office@celsi.cz nebo využite kontaktní formulař

Projekt MůjPlat.cz provozuje jobDNES.cz

Mediálním partnerem je iDNES.cz

Partnerem MůjPlat.cz na mezinárodní úrovni je WageIndicator.org

 • O našem týmu
 • O projektu
 • O soutěži

O soutěži

Pravidla soutěže

Jestliže se chcete zúčastnit soutěže, vyplňte dotazník o platu nejpozději do konce kalendářního roku a uveďte Vaši e-mailovou adresu. Losovaní o výherce se uskuteční v lednu následujícího roku.

I když vyplníte dotazník vícekrát, budete zařazen do losování pouze jedenkrát.Ze soutěže jsou vyloučeni zaměstnanci nadace WageIndicator a partnerských organizací, členové národních týmů v projektu WageIndicator, jejich blízcí příbuzní a přátelé. Soutěže se nesmí zúčastnit ani mladiství do 16 let.

Přečtěte si plné znění Prohlášení a autorská práva. Originální pravidla souťeže v anglickém jazyku naleznete na stránkach Wageindicatoru.

Organizátor

Soutěž organizuje holandská nadace WageIndicator Foundation. Přesná pravidla jsou zveřejněna v angličtině na webové stránce WageIndicator. Pravidla jsou v souladu s regulemi loterií, které vydalo holandské ministerstvo spravedlnosti 1.1.2006. Na vítěze se vztahuje holandské právo, včetně daně z příjmů z lotérií.

Losování a kontaktování výherců

Nejbližší losování se uskuteční za účasti notáře 2.1.2013 v Holandsku. Vítěze budeme informovat e-mailem. Jméno vítěze z České republiky zveřejníme se souhlasem vítěze na webové stránce MůjPlat.cz. Jestliže nebude možné zastihnout výherce v adekvátní lhůtě po losování, vyhrazujeme si právo nového losování o nového výherce. Losování je konečné a není možné se vůči němu odvolat.

Cena

Hlavní cena činí měsíční minimální mzda v ČR. Pro rok 2012 je to 8000 Kč.

Nadace WageIndicator organizuje soutěž o měsíční, resp. týdenní minimální mzdu v každé zemi, kde se uskutečňuje projekt WageIndicator prostřednictvím internetu.
 • Nadace WageIndicator uhradí poplatky za bankovní převod výhercům v zemích, kde vyplacená výhra nedosahuje výšku 300 EUR. V rámci EU se bankovní poplatky dělí rovným dílem mezi nadací a výhercem.
 • Každá země má jinou výši minimální mzdy. V zemích s relativně vysokou minimální mzdou, např. v mnoha členských státech EU, je výhrou v této soutěži týdenní minimální mzda. V tabulce uvádíme výši výhry v jednotlivých zemích.
 • Uvedené výše minimální mzdy pravidelně aktualizujeme, aby odpovídaly skutečnému stavu. Najdete-li přesto v naší tabulce nesprávný údaj, informujte nás prosím nejpozději do 1.12.2011. Uveďte i zdroj, kde jste informaci našli. Děkujeme Vám! 

Týdenní minimální mzda

 
loading...
Loading...